TIPY A TRIKY

tip_trik

Iba čistá pleť je zdravá a krásna. Čistá pleť pôsobí sviežo, mladistvo a sebavedomo.


Pleť čistite dvakrát denne, ráno a večer a to i vtedy, ak ste nepoužili alebo nepoužívate mejkap. Čistením sa neodstraňujú iba zvyšky líčidiel, ale aj všetky nečistoty. Ranná očista pokožky je základom pred nanesením krému a make-upu. Vhodným riešením je čistenie pokožky s penivým gélom Sensibio Gel moussantom. Jemný upokojujúci čistiaci gél naneseme na mokrú pokožku, jemnými krúživými pohybmi postupne odstraňujeme make-up a všetky nečistoty zhora nadol. Začneme na čele, lícach, nose, a postupujeme dole k brade.


Citlivú pokožku je ideálne čistiť a odličovať micelárnou vodou. Je účinnejšia a šetrnejšia ako obyčajná voda. Neobsahuje mydlo, alkohol ani parfum a je hypoalergénna. Pleť odličuje a zároveň tonizuje.


Správny odličovaní produkt dodá pleti zdravú žiaru, peknú farbu a prirodzenú krásu bez zbytočných extrémov.


Nie je jedno, aké odličovacie a čistiace produkty používate. Okrem typu pleti je vhodné riadiť sa aj vekom a momentálnym stavom pokožky. V dvadsiatke má pleť iné potreby a požiadavky ako v štyridsiatke.


Pred odličovaním je vhodné najskôr si umyť ruky, aby ste na tampón a následne na pleť nenaniesli baktérie, ktoré môžu spôsobiť zápal. Počas dňa alebo na cestách môžeme použiť Sensibio H2O micelárne obrúsky vlhčené Sensibio H2O micelárnou vodou.


Nezabúdajte ani na pery. Aby boli vláčne, zbavte ich zvyškov rúžu. Ideálne vám opäť poslúži micelárna voda, ktorá čistí a hydratuje zároveň. Pery potom ošetrite výživným balzamom. Budú sexi šťavnaté.


Vždy odlíčte najskôr oči, až potom tvár.


Ak používate micelárnu vodu, jej výhoda je aj v tom, že ju nemusíte zmývať vodou ako pleťové mlieko. Pleť jednoducho očistite a potom naneste obľúbené sérum alebo krém.


K dokonalému odlíčeniu prispievajú aj odličovacie tampóny. Určite sú lepšie a účinnejšie ako obyčajná vata. Vyrábajú sa z mikrovlákna, ktoré je oveľa tenšie ako vlas a preniká až do hĺbky pórov, kde účinne viaže nečistoty. Lacnejšie varianty by mohli napríklad púšťať jemné chĺpky, ktoré by mohli napáchať na pleti rovnakú škodu ako zvyšky líčidiel.


Tvár čistite smerom od stredu k línii rastu vlasov. Po čistení nechajte pleť uschnúť a až potom nanášajte sérum, krém alebo mejkap.


Očné okolie odlíčte ťahmi smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu. Na každé oko použite vždy nový čistý tampón. Šetrenie sa nevypláca a ak odličujete oči iba jedným tampónom, nikdy to nebude dôkladné. Zvyšky špirály môžu spôsobiť lámanie a následné vypadávanie mihalníc.


Jemná pokožka okolo očí si vyžaduje ľahký prípravok, ktorý ju zľahka, ale dôkladne odlíči. Micelárnu vodu naneste na tampón a zľahka priložte na viečko. Chvíľu počkajte a jemne stiahnite smerom nadol. Micelárna voda rozpustí líčidlá i špirálu jedným ťahom bez zbytočného trenia a naťahovania pokožky, ktoré môže byť príčinou vzniku jemných vrások.


Nedôkladným odlíčením sa na pokožke upchávajú póry, vytvárajú sa rôzne zápaly a iné nepriaznivé reakcie, ktoré si niekedy vyžadujú aj odbornú pomoc.


Čistá pleť lepšie prijíma účinne látky z krémov. Je krásna a žiarivá a aj mejkap pôsobí zdravo a sviežo.


Na pleť myslite s rovnakou láskou ráno aj večer. Počas dňa na ňu útočí veľa vonkajších nepriateľov zo životného prostredia, ktoré spolu s mejkapom treba večer dôkladne odlíčiť. Ráno si pleť zaslúži pozornosť najmä preto, že počas noci sa na nej usadilo množstvo nečistôt a toxínov, ktoré nestačí zmyť iba vodou. Ideálna a praktická je micelárna voda, ktorá čistí a osviežuje tvár a očné okolie zľahka a účinne. Okrem toho šetrí čas a tak vám zostane aj pár minút navyše na chutné a zdravé raňajky.